Wszystkie informacje techniczne zawarte w serwisie stanowią wiedzę i doświadczenie ludzi związanych z firmą LUMEN. Kopiowanie i używanie informacji zawartych na stronie internetowej bez zgody firmy jest zabronione.
Copyright © Lumen 2012
Point Of Sale, elementy montowane w miejscu sprzedaży mające na celu przenieść informację wprost do wiadomości klienta. Ich zadaniem jest odwrócenie uwagi od innych produktów lub usług. Wykorzystuje się do tego celu wiele różnych elementów: wobblery, ulotkowniki, standy, displaey,
Co jest najważniejsze przy tym kanale przekazu informacji? Kreacja! Dlatego zawsze zaczynamy op projektu.
Nowatorskie formy przekazu zawsze zwracają uwagę przechodzącego klienta.
ELEMENTY POS
LOGO PRZESTRZENNE

W biurach firm, sklepach, placówkach usługowych znajduje się prawie zawsze tzw. ściana marketingowa. Jest ona w głównych miejscu pomieszczenia, za recepcją, ladą sprzedażową. Jest to bardzo dobre miejsce na ekspozycję logo firmy, hasła reklamowego.
Możliwości materiałowe w tym względzie są spore: od wersji najta
ńszych - styrodur, pvc, pmma do bardzo ekskluzywnych - grube metale chromowane, grube tworzywa, szkło czy elementy poświetlane. Materiał, rodzaj i wielkość tych elementów jest dobierana do charakteru wnętrza i efektu jaki ma zostać uzyskany.
LIGHTBOX

Nieodzowny element wielu witryn, zwłaszcza w placówkach firm stale zmieniających swą ofertę na potrzeby rynku. Taka polityka reklamowa prowadzi do produkcji dużych ilości plakatów, w związku z czym użyte rozmiary są standaryzowane. Właściwa ekspozycja plakatów stanowi klucz do dobrego przekazania informacji o promocjach, nowych produktach czy wyprzedażach. Podświetlane ramki mogą być dwustronne z łatwo wymienialnym plakatem przez obsługę, oraz z zastosowanym oświetleniem LED o niskiej mocy. Grubości ramek to ok. 3-7cm w wersjach dwustronnych i co bardzo istotne z dość równomiernie rozłożonym światłem w porównaniu z produktami konkurencji.

Drugi rodzaj ramek przeznaczony jest do zabudowy dużych ścian lub witryn. Choć przy  dużych rozmiarach nie występują ograniczenia delikatnych i cienkich materiałów do druku (nawet 500cm), np tkaniny i tworzywa (poza banerami stosowanymi w outdoorze) to LightBoxy z oferty LUMEN świetnie spełniają rolę stałej zabudowy z łatwo wymiennym nośnikiem reklamy. Ramki występują w dwóch wersjach: z napinaną tkaniną lub ramką owz na odpowiednie nośniki.

Prezentowane ramki LightBox zostały opracowane przez LUMEN i występują w wersjach na plakat papierowy, tkaninę lub tworzywo do 300cm. Wymiana nośnika przez personel placówki.
ULOTKOWNIKI, POTYKACZE, ROLL-UP`Y

Ulotkowniki to małe elementy z tworzyw służące do ekspozycji ulotek, katalogów. Projektowane pod kształt i rozmiar materiałów reklamowych, oraz ich ilość. Występują w wersjach nabiurkowych, wiszących oraz wolnostojących na wiele materiałów.
Potykacze i roll-up`y to elementy do ekspozycji plakatów większego rozmiaru, wykonywane najczęściej w wersjach przenośnych.
STANDY

Jedna z większych form reklamy pos, bardzo zwracająca uwagę, może być wielkości 1:1 reklamowanego przedmiotu, np: samochodu, lub człowieka rzeczywistych rozmiarów. Dużo miejsca to dużo informacji lub grafiki, to również szansa na ulotkownik, nawet na przykładowe produkty. Wykonany może być z materiałów odpornych na warunki zewnętrzne, lub w wersji budżetowej z tektury lub pianki.